7 Yorumlar

 1. 1

  Murat Aksoy

  Provakasyon amaçlı Ambulans mi? Yoksa elini bile kaldirmayan sporcuya fiili saldiri ve darp sonucu çağırılan Ambulans mi? Lütfen bu resmi kurumun sitesinden yayınladığınız ve sorumlulurari hakinda suç duyrusunda bulunulmuş konu ile ilgili yaptığınız açıklamada tarafsizliginizi koruyunuz. Yanıltıcı bilgiler vermeniz, sorumluların ortaya çıkmasını ve caza almasini engelleyemez. Kaldi ki olayın sorumlusu TDF degil, hakaret, küfür ve siddete başvuran bir yoneticidir. Muhtemelen burada yayımlanan bu asilsiz duyuru da onun kaleminden cikmistir. Ama kotrol edilmeden, ve tarafsızlık ilkesine uyulmadan bu yaziyi burada yayimlak federasyonun ayibidir. Lütfen gerekli hassasiyeti göstererek federasyonun elinde yetişmiş ve yıllarını egitmen ve sporcusu olarak geçirmiş bir üyenize uğradığı bu haksiz siddette karşısinda tarafsızlığınızi koruyup, yukarida dogru olmayan ifadeleri düzeltin ya da yaziyi kaldırın. Adalet hakliyi haksızı zaten ortaya çıkaracaktır.

  Yanıt
 2. 2

  Oktay Salur

  Yorum geliyor mu?

  Yanıt
 3. 3

  Ibrahim kanburoglu

  Sosyal medyada yazilanlar ,tdf nin yazdiklarindan çok farkli.
  Ayrica birsey sormak istiyorum,
  Gorevli olmayan antrenör veya tirmanışa gelen sporcular arkadaslarini gormek icin kamp alanina girmesi neden istenmiyor?

  Yanıt
 4. 4

  oycun ersoy

  Geçen sene eğitimlerde gözlemlediğim kadarıyla böyle bir olay yaşanması gayet normal. Antrenör sıfatı altındaki kişilerin bazıları laf sokma çabası içinde küçümseyici bir tavırla hareket ediyorlar, sürekli tehdit savuruyorlardı. Bu tarz insanlarla bizi muhatap eden bunları kadroya alan Federasyon bence profesyonel bir müessese değildir. Ve böyle insanların gidip birinin gırtlağını sıkması kadar olağan bir şey yok. Çünkü eğer eğitimlerde bir tanesine “siz kimsiniz de bana laf sokup tehdit ediyorsunuz?” deseydim aynı durumu biz de yaşayacaktır.

  Yanıt
 5. 5

  Orçun Ersoy Metinoğlu

  Ayrıca geçen sene antrenörlerinizden biri yanında yabancı uyruklu bir misafir getirmişti. Kamp alanında elini kolunu sallayarak gezdi. Yasak mıydı??!!

  Yanıt
 6. 6

  madur öğrenci

  Öğrenciye tepeden bakan, hocalık kimliğinin hakkını veremeyen biri idi. Öğrencileri ve hocaları kendi ile kavga etmesi için defalarca kışkırttığına tanık oldum.Yapılan şiddet olayını savunmuyorum ancak madur edebiyatı yapması da kabul edilebilir değil.

  Yanıt
 7. 7

  orhan

  Kamp alanında bugüne kadar sadece kampta görevliler mi bulunuyordu? Dağ evi kamp sınırları içerisinde mi? Bugüne kadar kamp süresince dağ evine kampta bulunmayanlar giremiyor muydu? Görev almadığı halde kampta bulunduğu belirtilen kişi Tdf’nin sporcusu muydu?

  Federasyona ait bir eğitim kampında yönetici olacak kişi yaşanacak bir olay da federasyonu böyle mi temsil etmeliydi ? Bu şekilde temsil edilen bir federasyon bu görevliyi bu şekilde mi korumalıydı. Tdf’yi bu şekilde temsil eden kişi için bir değerlendirme olacak mı? Federasyon bu yazısı ile durumu tarafsız değerlendirmediğini ve sporcularına eşit mesafede duramadığını gösterdi .

  Yaşanan olayın haklı veya haksızı önemli değil . Kurum Türk toplumunun kurumudur kimsenin kişisel varlığı değil. Savcılığa yansımış bir olay için soruşturma yapar delilleri toplar ve buna göre karar verir bilgilendirme yazısını da bu kapsamda yapar. Bilgilendirme yazısının içeriği eğitim kamplarını bilmeyenler için ancak tatmin edici olabilir.

  Yanıt

Bir Cevap Yazın

Türkiye Dağcılık Federasyonu - 2017

%d blogcu bunu beğendi: