1. Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması – 2020

Dağcılık sporunun tanıtımı, yaygınlaştırılması ve bu sporun görünürlüğünün arttırılması amacıyla estetik kaygılarla çekilmiş dağ ve dağcılık temalı fotoğrafların Türkiye Dağcılık Federasyonu arşivine kazandırılması ve dağcılık temalı fotoğrafların çekilmesinin teşvik edilmesi amacı ile Dağcılık Temalı Fotoğraf Yarışması yapılacaktır.

Yarışma Konusu

Ülkemizden ve dünyadan dağcılık faaliyetleri, dağcılık eğitimleri veya tırmanış etkinliklerinin fotoğraflarla görselleştirilmesidir.

Yarışma Sekretaryası

Fotoğraflar ve katılım formu e-posta ile aşağıdaki adrese gönderilecektir.

Fotoğraf Adedi

Her bir yarışmacı en çok 4 fotoğrafla (renkli, siyah-beyaz veya karışık) katılabilir.

Fotoğraf Boyutları

Yarışmaya sadece renkli ve siyah-beyaz sayısal (dijital) fotoğraflar kabul edilecektir. Bilgisayarda yapılabilecek değişiklikler poz ve keskinlik düzeltmeleriyle sınırlıdır. Fotoğrafların kısa kenarı en az 50 cm basılabilecek şekilde JPG formatında en düşük 1890 x 2646 pixel çözünürlükte olmalıdır.

Katılım Koşulları

Yarışma, Seçici Kurul üyeleri dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır. Daha önce bir yarışmaya katılıp ödül almış fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Fotoğrafların, yurtiçi veya yurtdışında dağcılık faaliyetleri, dağcılık eğitimleri veya tırmanış faaliyetlerinde çekilmiş olmaları gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen bütün koşulları kabul etmiş sayılır. Şartnamede belirtilen kurallara uymayan fotoğraflar yarışma dışı bırakılır.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül ve her türlü kazanımları geri alınır.

Katılım Ücreti

Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 Seçici Kurul

  • Prof. Dr. Ersan BAŞAR / TDF Başkanı
  • Prof. Dr. Hüseyin SARI / Dağcı – Fotoğraf Sanatçısı
  • Gülcan ACAR / Dağcı – Fotoğraf Sanatçısı
  • Mehmet ÇAĞLAYAN / Dağcı – Fotoğraf Sanatçısı
  • Tarık GÖK / Dağcı – Fotoğraf Sanatçısı

 Gönderilecek Fotoğrafların Adlandırılması

Yarışmaya gönderilecek jpeg formatındaki fotoğrafların isimleri yarışmacının belirleyeceği üç harf ve üç rakamın karışımından oluşan bir rumuz (Örnek: TDF123, T1D2F3 gibi) ile birlikte rumuzu takip eden fotoğraf sıra numarasından oluşacaktır (Örnek: TDF123-1, TDF123-2, …., TDF123-4 gibi)

Yarışma Takvimi

Fotoğraflar 15 Aralık 2020 – 15 Ocak 2021 tarihleri arasında  fotoyarisma@tdf.gov.tr e-posta adresine gönderilecektir.

Son Katılım Tarihi

15 Ocak 2021

Seçici Kurul Toplantısı

20 Ocak 2021

Sonuç Bildirimi

Şubat ayı ilk haftası https://tdf.gov.tr adresinden sonuçlar ilan edilecektir.

Ödüller

  • Birinci: Dağcılık Ekipmanı
  • İkinci: Dağcılık Ekipmanı
  • Üçüncü: Dağcılık Ekipmanı
  • Sergileme (30 Adet): Dağcılık Yayınları ve Aksesuar

Telif Ücreti

Ödüller ve sergileme için yapılan ödemeler aynı zamanda telif ücreti yerine geçer. Türkiye Dağcılık Federasyonu ödül ve sergileme almış eserleri gerekli gördüğü alanlarda eser sahibinin ismi ile birlikte tanıtım amaçlı kullanabilir.

 

Yarışma Sonuçları

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu - 2017

%d blogcu bunu beğendi: