Makale Çağrısı – IJMC

Değerli Araştırmacı;

Türkiye Dağcılık Federasyonu Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaneering and Climbing-IJMC) 2018 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (IJMC), uluslararası/hakemli bir dergi olup, dergide Türkçe ve İngilizce hazırlanan özgün araştırma ve derleme makaleler yayınlanmakta olan dergimiz ISSN 2667-6923 numarası ile yayımlanmaktadır. Dergimiz yayımlanan her makale için DOI (Digital Object Identifier) numarası vermektedir.

Derginin içeriğinde “Dağcılık, Tırmanış, Spor Tırmanışı, Buz Tırmanışı, Kaya Tırmanışı, Dağ Kayağı, Kanyoning, Dağ Koşusu, Teknik Malzemeler, Doğa/Çevre Koruma, Sporcu Sağlığı, Antrenman, Dağ Güvenliği, Dağ Tıbbı, Rekreasyon ve Koruma/Sürdürebilirlik” konularında orijinal makaleler, derlemeler, kısa makale ve teknik notlar, vb. basılmaktadır.

Çıkarılacak olan yeni sayılar için araştırmalarınızı bekliyoruz.

Derginin kapsamı, yayım ilkeleri, yazım kuralları, bölüm editörleri ile editörler kuruluna ilişkin daha geniş bilgi için lütfen DergiPark’ta Uluslararası Dağcılık ve Tırmanış Dergisi (International Journal of Mountaineering and Climbing-IJMC) sayfasını ziyaret ediniz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Ersan BAŞAR
Türkiye Dağcılık Federasyonu Başkanı
IJMC Dergi Editörü

Türkiye Dağcılık Federasyonu - 2017

%d blogcu bunu beğendi: