Dağcılık Yönetim Sistemi

Dağcılık Yönetim Sistemi (DYS), federasyon ve kulüp faaliyetlerinin elektronik ortamda takip edildiği, faaliyet başvurularının internet üzerinden kulüpler aracılığı ile sağlandığı bir sistemdir. DYS ile federasyon tarafından düzenlenen eğitim, yarışma ve tırmanış faaliyetleri takip edilerek; sporcu, eğitmen ve diğer personelin performansları kontrol edilebilecektir. Dahası faaliyetlerimize yönelik istatistiki bilgiler üretilerek konu ile ilgili Resmi Kurum ve alt kurullar ile bilim insanlarına sayısal veri sağlanılabilecektir.

Ayrıca bu sistem ile kulüplerimizin faaliyetleri, bu faaliyetlere katılan sporcular da kayıt altına alınarak camiamızla ilgili olarak bir veri bankası oluşturulacak olup kulüplerimizin etkinliklerinin arttırılmasına dönük politikalar üretilecektir.

Gerekli resmi işlemler tamamlandıktan sonra DYS üzerinde oluşturulan “Lisans İşlemleri Modülü” ile lisans ve vize işlemlerinin yapılabilmesi mümkün olacaktır. Kulüplerimiz faaliyet programlarını ve gerçekleştirmiş oldukları faaliyetlerin raporlarını sisteme girdikçe, bu program ve faaliyet raporları arzu eden herkes tarafından görülebilecektir.

DYS sistemine kulüplerimizin giriş yapabilmeleri için öncelikle geçici şifrelerini almaları gerekmektedir. Şifre edinme “Şifre Talep Formu” aracılığı ile yapılmaktadır. Form eksiksiz doldurulup çıktı alındıktan sonra kulüp başkanı tarafından imzalanacak ve mühürlenecektir. Kulüp mührü ve imzası olmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. İmzalanıp mühürlenen form uygun bir şekilde tarandıktan sonra belirtilen diğer belgelerle beraber dys@tdf.gov.tr adresine e-posta olarak gönderilecektir, asıl/ıslak imzalı-mühürlü belgeler Türkiye Dağcılık Federasyonu’na kargo edilecektir. Kullanıcı adı ve şifre bilgileri e-posta ulaştıktan sonra Şifre Talep Formunda beyan edilen e-posta adresine gönderilecektir.

Taranmış olarak gönderilen belgelerin uygun formatta olduğuna, okunabilirliğine lütfen dikkat ediniz. Telefonla fotoğraf çekilerek gönderilen belgeler format açısından sıkıntı oluşturabilmektedir. Bu nedenle lütfen tarayıcı kullanınız.

Ayrıntılı bilgi için İl Temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Türkiye Dağcılık Federasyonu - 2017

%d blogcu bunu beğendi: